3/01/2008

yesterday's McQueen"I've got a 600-year-old elm tree in my garden and I made up this story of a girl who lives in it and comes out of the darkness to meet a prince and become a queen." said McQueen commenting his new collection. Inspired by a trip to India and Queen Victoria's imperial image he created some outstanding pieces - mostly ballerina dresses. There was so much of femininity, richness and imagination in the clothes, the show seemed like a daydream. But I'm pretty sure, that without this incredible jewelry, the collection wouldn't be such a hit.
The second great news apart from that wonderful show is that McQueen's company has gone into profit for the first time. No wonder why Sarah Mower from US "Vogue" wrote yesterday: "It was a day when his [McQueen's] brilliance had never shone more brightly."
And one more thing - the models proved, that they don't have to wear high heels on a runway to walk fabulous. And I had some doubts about that after Chanel's spring haute couture."Mam sześćsetletnie drzewo wiązowe w moim ogrodzie i stworzyłem tę historię o dziewczynie, która w nim mieszka, wychodzi z ciemności, by spotkać księcia i stać się królową." powiedział McQueen komentując swoją nową kolekcję. Zainspirowany podróżą do Indii i imperialistycznym wizerunkiem Królowej Wiktorii, stworzył kilka niezwykłych ubrań - w znacznej części sukienek baleriny. Było w tym wszystkim tak dużo kobiecości, bogactwa i wyobraźni, show przypominało sen na jawie. Z drugiej strony uważam, że bez niesamowitej biżuterii, kolekcja ta nie byłaby aż takim strzałem w dziesiątkę.
Drugą wspaniałą wiadomością jest to, że firma McQueena po raz pierwszy na siebie zarobiła. Nie ma się więc co dziwić, dlaczego Sarah Mower z amerykańskiego "Vogue'a" napisała wczoraj: "To był dzień, w którym jego [McQueena] blask był najjaśniejszy do tej pory".
I jeszcze jedna rzecz - modelki udowodniły, że nie muszą nosić wysokich obcasów na wybiegu, by zniewalająco chodzić. A miałam co do tego pewne wątpliwości po wiosennym haute couture Chanela.

Source: style.com, nymag.com, frillr.com

5 comments:

 1. Pisanie w innym języku to na pewno nie lada wyzwanie,ale myslę-że sobie na pewno poradzisz! :) Powodzenia na tym nowym blogu!

  A ta kolekcja McQueena jest fantaaaaastyczna!Wszystko w niej jest tak piękne.Każdy szczegół ~nakomicie dopracowany.Cudowna!

  ReplyDelete
 2. kolekcja - cud. ideał. no brak słów.

  ReplyDelete
 3. I love it too!
  I don't think anyone can do better that---- it's so beautiful.

  -Rock.ThE.Trend.

  ReplyDelete
 4. Zgadzam się, kolekcja McQueena jest boska! Powodzenia na nowym! :)

  ReplyDelete
 5. Zaraz zmienię adres w moich linkach.

  o tak.. ta kolekcja jest bajeczna:)

  ReplyDelete